Klub 360 – Apartamenty

Wynajem Apartamentów nad Morzem

Nad Morzem

Co ma nam do zaoferowania Gdańska starówka?

W 2021 roku Gdańsk odwiedziło ponad 3 miliony turystów. Z tej liczby odwiedzających, goście krajowi stanowili aż 86%. Turystami zagranicznymi są przede wszystkim Niemcy i Skandynawowie. Natomiast największą rzeszę imigrantów zarobkowych oraz uchodźców stanowią oczywiście obywatele Ukrainy.

Jeśli wybieracie się na urlop lub na szybki wypad do Gdańska, to z pewnością przydadzą się wam informacje na temat tego co warto zwiedzić na Gdańskim starym mieście. Zatem poniżej przedstawiamy państwu listę najważniejszych zabytków, których nie powinniście ominąć:

  1. Ratusz Głównego Miasta – Wybudowany w XVI wieku, mieści się tu muzeum oraz wieża widokowa, z której roztacza się wspaniała panorama starego miasta.
  2. Fontanna Neptuna – Charakterystyczny monument z 1633 roku.
  3. Dwór Artusa – Dawne miejsce spotkań zamożnych kupców i handlarzy. Obecnie muzeum.
  4. Trakt Królewski i ulica Długa i Długi Targ – Główny deptak starego miasta.
  5. Bazylika Mariacka – Budowana od 1343 do 1502 roku. Trzecia pod względem objętości świątynia zbudowana z cegieł. Tu również istnieje możliwość wejścia na wieżę widokową.
  6. Ulica Mariacka – Uznana za najpiękniejszą ulicę w Polsce.
  7. Wielka Zbrojownia – Zwana też arsenałem, zabytkowa budowla z końca XVI wieku.
  8. Stary Żuraw Portowy – Charakterystyczny budynek nad Motławą służący w średniowieczu jako obiekt przeładunkowy.

To oczywiście tylko główne atrakcje starego miasta Gdańsk. Udając się do tego miasta urzekną was pięknie zdobione kamieniczki, urokliwe ulice oraz wiele zabytkowych obiektów sakralnych.