Klub 360 – Apartamenty

Wynajem Apartamentów nad Morzem

Apartamenty Nad Morzem Wynajem

Birdwatching nową formą spędzania czasu

Birdwatching to hobby polegające na obserwowaniu ptaków. Jest połączone z nauką na temat różnych gatunków, ich życia i zwyczajów. Zbiera coraz większe grono fanów nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie .

Jeśli wybierasz się do Gdyni, możesz być zaskoczony ilością gatunków, które możesz tu spotkać. Na wybrzeżu bowiem masz szansę oglądać więcej ptaków niż gdziekolwiek w kraju. Najbardziej znanymi, które można obserwować przez cały rok przy brzegu morskim są mewa śmieszka i mewa pospolita, oraz kaczki morskie i łabędzie. Na terenie gdyńskiej Kępy Redłowskiej spotkamy zaś takie gatunki jak: piegża, piecuszek, zięba, kos, rudzik, drozd, śpiewak. W samym mieście występują: gołębie, kruki, gawrony, kawki, wrony i sroki.

Podczas spacerów po Gdyni warto przyglądać się dokładnie wszystkim napotkanym ptakom. Oczywiście birdwatching wymaga przygotowania. Warto poczytać jak obserwować ptaki oraz zaopatrzyć się w kilka najbardziej przydatnych przedmiotów. Są to m.in. lornetka, aparat fotograficzny, atlas ptaków, notes i długopis. Z takim ekwipunkiem można śmiało udać się na obserwacje.

Birdwatching także jest „sportem” całorocznym. Decydując się na przyjazd, warto wcześniej zadbać o nocleg i sprawdzić w Internecie, czy znajdziemy jakieś wolne apartamenty nad morzem. Gdynia jest miastem, do którego warto zaglądać nie tylko w sezonie wakacyjnym.

Apartamenty w Gdyni to idealna opcja dla ceniących sobie komfort, przestrzeń i wygodę. Mieszkania są w pełni wyposażone i umeblowane zapewniając wspaniały wypoczynek po całodniowym dniu oglądania ptaków. Co więcej, ich lokalizacje powalają na szybkie przemieszczenie się po strategicznych miejscach w mieście, a także na obserwację morskich gatunków nawet z okna apartamentu. Podglądaniu ptaków powinno towarzyszyć zgłębianie wiedzy na temat ich biologii i zachowań. Pamiętaj też, że w środowisku ich miłośników obowiązują pewne zasady. Dobro ptaków jest stawiane ponad zainteresowaniem obserwatora i ponad chęć zrobienia efektownego zdjęcia.